przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
23811 odwiedzin
Open Days 2013. Nowy budżet Unii Europejskiej jest większy niż Plan Marshalla

Nowy unijny budżet jest większy niż Plan Marshalla - podkreślił w poniedziałek w Brukseli przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso. 

W poniedziałek w stolicy Belgii rozpoczął się Europejski Tydzień Regionów i Miast Open Days 2013. 

Czterodniową sesję debat i dyskusji otworzyli: przewodniczący Komitetu Regionów Ramón Luis Valcárcel, komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn, przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

W trakcie serii spotkań, które potrwają do czwartku, ponad 5,5 tys. przedstawicieli regionów z całej Europy - w tym z Polski - omawiać będzie sposoby wyjścia z impasu gospodarczego i "ponownego skierowania Europy na drogę wzrostu gospodarczego". 

Uczestnicy przedyskutują kwestie skutecznego tworzenia nowych miejsc pracy oraz zwiększenia konkurencyjności europejskich regionów przy pomocy nowych inwestycji polityki regionalnej Unii Europejskiej.

- Chodzi o nasze miasta, wioski i regiony, o nasz dobrobyt, o całą Europę - przekonywał w poniedziałek komisarz ds. polityki regionalnej Johannes Hahn.

Według organizatorów spotkanie będzie "debatą na temat kluczowych wyzwań, jakim w najbliższym czasie musi stawić czoła polityka regionalna ".

Jak zaznaczają, Open Days to największe doroczne wydarzenie w obszarze polityki regionalnej i miejskiej. W tym roku odbywa się po raz jedenasty, w momencie decydującej fazy planowania programów unijnych na lata 2014-2020. 

Tegoroczne Open Days nawiązują do tematyki miast i regionów w kontekście realizacji Strategii Europa 2020.

Serwis Samorządowy PAP

A A A
08.10.2013
godz.09:20
kontakt