przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
23811 odwiedzin
Ruszyła akcja „Europa to my”

Akcja jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, TVP i Radia Zet (z udziałem ambasadorów artystycznych: m.in.: De Mono, Blue Cafe i Mezo oraz znanych prowadzących Radia Zet w osobach: Wojciech Jagielski, Rafał Bryndal, Marcin Wojciechowski, Marzena Chełminiak, Marcin Sońta, Marek Starybrat oraz Kamil Nosel). Celem akcji jest  promocja Funduszy Europejskich poprzez prezentowanie unijnych inwestycji i zmian, jakie przynoszą one zwykłym ludziom.

Głównymi elementami projektu są: konkurs pt. „Pokaż jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoje życie”; felietony radiowe i telewizyjne oraz Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, będący podsumowaniem akcji, transmitowany 31 sierpnia 2013 r. na antenie TVP 1 oraz w Internecie.

Konkurs pt. „Pokaż jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoje życie” polega na przesłaniu przez każdego uczestnika maksymalnie 10 zdjęć (w formie elektronicznej) projektów dofinansowanych z FE, wraz z krótkim opisem miejsc z nimi związanych. Kapituła konkursu wskaże 10 finałowych projektów, na które będą głosowali Internauci.

Nagrodami w konkursie są:

  • Nagroda Głowna w postaci: organizacji Ogólnopolskiego Dnia Funduszy Europejskich w miejscowości realizacji zwycięskiego projektu oraz bon o wartości 20 000 zł, z przeznaczeniem na „podróż życia” – dla osoby zgłaszającej zwycięski projekt,
  • Nagrody Dodatkowe w postaci 10 aparatów fotograficznych dla finalistów konkursu (10 wytypowanych projektów w drodze obrad i wyboru, dokonanego przez Kapitułę konkursu), każdy o wartości ok. 1000 zł.

W projekcie przewidziano bogatą oprawę medialną w TVP i na antenie radia Zet oraz liczne akcje promocyjne, takie jak patrol FE - specjalny samochód promocyjny, który wraz z animatorami i hostessami odwiedzi 40 miejscowości. Będą to średnie i małe miasta, dzięki temu akcja będzie lepiej zauważalna. Samochód będzie parkował w centralnych punktach miast, będą tam rozdawane m.in. ulotki promocyjne na teamt konkursu, zachęcające do przesyłania zgłoszeń.

Finałem akcji będzie Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich wraz z koncertem, organizowany w miejscowości, w której zrealizowano zwycięski projekt. Koncert - z udziałem znanych, polskich wykonawców - m.in. De Mono, Mezo - będzie transmitowany na żywo, 31 sierpnia, na antenie TVP 1 oraz w Internecie.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Więcej informacji na stronie akcji "Europa to my"

A A A
08.05.2013
godz.12:33
kontakt