przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
23810 odwiedzin
Nowa interaktywna Mapa Dotacji UE

Potrzebujesz inspiracji do działania? Szukasz miejsc, w których można w ciekawy sposób spędzić wolny czas? A może potrzebne Ci są dane o inwestycjach współfinansowanych ze środków UE? Mamy coś dla Ciebie! Przedstawiamy galerię ponad 170 tysięcy projektów, które otrzymały wsparcie z Funduszy Europejskich. Wejdź na www.mapadotacji.gov.pl i zobacz wszystkie inwestycje w jednym miejscu.

Na nowej Mapie Dotacji UE znajdziesz tysiące inwestycji ze świata nauki, sztuki i kultury, a także z takich dziedzin jak: ochrona środowiska, transport, energetyka, turystyka. Serwis został wzbogacony o nową szatę graficzną oraz dodatkowe funkcjonalności, m.in. o geolokalizację projektów i dokładną wyszukiwarkę.

Jak szukać?

Mapa Dotacji UE to nie tylko bogate źródło wiedzy, ale również przystępna forma prezentacji informacji o projektach. Dla wybranych projektów Internauci znajdą tu szczegółowe opisy inwestycji, fotografie, materiały multimedialne.

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce można znaleźć inwestycję według funduszu lub programu, w ramach którego została zrealizowana lub też szukać po nazwie beneficjenta czy projektu. Interaktywna mapa Polski pozwala również na ograniczenie poszukiwań do konkretnego województwa lub powiatu.

Mapa Dotacji UE umożliwia także generowanie porównań wykorzystania środków unijnych pomiędzy dwoma województwami, powiatami, a nawet miastami.

Dziel się projektami!

W nowej Mapie Dotacji UE można samemu dodawać materiały i uzupełniać już istniejące opisy projektów, a następnie podzielić się tą informacją na portalach społecznościowych. Facebooku, Twitterze czy Google Plus.

Istnieje również możliwość oceniania projektów - przyznawania im gwiazdek (od jednej do pięciu) lub samodzielnego oznaczania inwestycji na mapie. Każdy może wskazać swój ulubiony projekt i dodać do niego zdjęcia, filmy, prezentacje lub opisy. Zapraszamy do współtworzenia z nami największej mapy inwestycji unijnych w Polsce.

Sugestie, uwagi, pytania?

Jeśli masz wątpliwości, coś jest dla Ciebie niejasne, albo masz uwagi i pytania odnośnie do Mapy dotacji. Skontaktuj się z nami.

Weź udział w konkursie

Możesz też sprawdzić swoją wiedzę na temat inwestycji realizowanych ze środków unijnych w Twoim województwie oraz wygrać atrakcyjne nagrody, od 29 kwietnia przez 3 tygodnie zapraszamy do udziału w konkursie „Zrób to z Funduszami Europejskimi”, dostępnego w aplikacji w serwisie NK.pl. Życzymy powodzenia!


***

Serwis Mapa Dotacji UE zawiera dane o wykorzystaniu Funduszy Europejskich w podziale na województwa i powiaty. Podział ten jest uproszczony to znaczy, że wartości umów projektów realizowanych na terenie większym niż województwo czy powiat są dzielone proporcjonalnie, natomiast wartości projektów ogólnopolskich nie zostały podzielone na poszczególne jednostki terytorialne i są wyszczególnione osobno. Podział na tematy projektów np. edukacja, energetyka czy transport zawierają uproszczenia, a przypisanie do nich projektów nastąpiło poprzez przydzielenie działań realizowanych w ramach programów operacyjnych do poszczególnych dziedzin. Szczegółowe informacje na temat danych prezentowanych na Mapie Dotacji UE znajdziesz w zakładce Pomoc.

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

A A A
29.04.2013
godz.09:59
 
kontakt